Dom Pomocy Społecznej

Słoneczne Wzgórze w Ryjewie


Wolontariat

 

POMAGANIE JEST PIĘKNE

Powiat Kwidzyński szuka wolontariuszy do pracy na terenie Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie oraz Domu Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie.

Istnieje potrzeba, aby w razie wzrostu liczby zakażeń wśród personelu obu placówek ich podopieczni  nie pozostali bez wystarczającej opieki.

Zapraszamy wszystkie pełnoletnie osoby, które czują się na siłach, by dołączyć w charakterze wolontariuszy do personelu DPS-ów i wspomóc je dodatkową pracą rąk.

Wszyscy, którzy zechcieliby wesprzeć domy pomocy społecznej w  naszym powiecie,  proszeni są o kontakt ze Starostwem Powiatowym w Kwidzynie, tel. kontaktowy: 55 646 50 50  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub też bezpośrednio do:


Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie,

tel. kontaktowy 55 279-37-21 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Domu Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie,

tel. kontaktowy 55 277-42-36 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Przypomnijmy, iż w powiecie kwidzyńskim funkcjonują dwa domy pomocy społecznej należące do Powiatu Kwidzińskiego, które zapewniają opiekę osobom starszym, przewlekle somatycznie chorym oraz chorym psychicznie i niepełnosprawnym intelektualnie. Obecnie w dwóch DPS – ach przebywa 295 mieszkańców.

Biorąc pod uwagę trudną sytuację epidemiologiczną w województwie pomorskim i powiecie kwidzyńskim chcemy przygotować domy pomocy społecznej na ewentualne braki kadrowe w zakresie bezpośredniej opieki nad mieszkańcami.
Placówki  zapewniają  środki ochrony indywidulanej w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracy (maseczki, rękawiczki, przyłbice, fartuchy jednorazowe itp.).