Dom Pomocy Społecznej

Słoneczne Wzgórze w Ryjewie


Aktualności - wakacje 2021

WYDARZYŁO SIĘ  W WAKACJE

 

 

 

Na początku lipca pani Halina Gumińska, wraz z zaproszonymi gośćmi, świętowała swoje imieniny. Nasza solenizantka otrzymała miłe życzenia, dużo uśmiechów i uścisków, no i pyszny tort!

 

 

 

 

 

 

Były też chwile sławy i chwały. Nasi reprezentanci – panowie Piotr Belt, Konrad Stachewicz, Andrzej Bukowski i Waldemar Paszke wzięli udział w zawodach pływackich, organizowanych w Gdańsku przez Fundację Akces. Na podium stanęli - pan Konrad, który zajął pierwsze miejsce oraz pan Piotr za zajecie drugiej lokaty. Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

    W lipcu pracownicy terapii zajęciowej przenieśli swoją działalność do nowych pracowni. W odnowionych pomieszczeniach po byłych warsztatach terapii zajęciowej znów prężnie działają pracownie pod okiem pani Lidki, pani Iwonki i pani Halinki oraz pana Tomasza. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w zajęciach!
A co ciekawego dzieje się na zajęciach? Uczestnicy wykonują prace manualne, biorą udział w zajęciach kulinarnych, jeżdżą na ryby, chodzą na grzyby i robią wiele, wiele innych ciekawych rzeczy. Na pewno każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

FOTORELACJA Z ZAJĘĆ TERAPEUTYCZNYCH

WYDARZYŁO SIĘ  W  SIERPNIU

Sierpień coraz bardziej przybliża nas do końca letnich dni, coraz mniej słonecznych chwil, a jednak serca nadal cieszą się każdym promieniem słońca. Korzystając z pięknej pogody nasi podopieczni chętnie robią wypady na ryby nad staw zaprzyjaźnionych państwa Szyc.

 

 A że nie brakło deszczowych dni, w lasach pojawiły się grzyby. Dla niektórych to okazja do spacerów, dla innych sposobność, by zarobić parę groszy za grzybowe zbiory. Najważniejszy jednak jest czas spędzony aktywnie na świeżym powietrzu.

Dla pana Zbyszka Przyłuckiego najważniejszym wydarzeniem było jednak co innego. Otóż pan Zbigniew celebrował w sierpniu swoje kolejne urodziny. Nie brakło łez wzruszenia podczas składania życzeń. Goście dopisali,  prezenty okazały się trafione, a uśmiech nie schodził z ust solenizanta.

 

 

 I tak minęły nam letnie miesiące pod znakiem aktywności, zabaw, zajęć terapeutycznych, wycieczek, wyjazdów nad wodę, wspólnie spędzonego czasu. Strasznie nam tego brakowało w czasie obostrzeń spowodowanych pandemią!