Dom Pomocy Społecznej

Słoneczne Wzgórze w Ryjewie


Aktualności - czerwiec 2021

WYDARZYŁO SIĘ  W MAJU


A teraz maj, dookoła maj, wyświęca ogrody i cały ja, i cały ja, zanurzony w jordanie pogody…
Nastała pełnia wiosny. Ptaki uwijają się przy lęgach, rośliny wybujały w słońcu, zapach kwiatów i ziół unosi się nad łąkami. Po trudnych miesiącach związanych z obostrzeniami epidemiologicznymi i do nas nadeszła odwilż. Coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, na wspólnych grupowych imprezach, zajęciach terapeutycznych, sportowych, spotykamy się z bliskimi z zachowaniem reżimu sanitarnego. Nadzieja zakwitła w naszych sercach na lepsze jutro. Zapraszamy na relację zdjęciową z życia mieszkańców Domu.

 

 

 

 

 

Zajęcia manualno-sportowe oraz układanie puzzli organizowane w budynku D.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dbamy o obejście naszego Domu, pielimy grządki, czyścimy chodniki, aktywnie korzystamy ze słonecznych dni. W końcu to nasz dom i zależy nam, żeby wokół nas było pięknie.

 

 

 

A kto ma chęć, może spędzić wolny czas korzystając z komputera w pracowni komputerowej.

 

  Pan Marian Kaza celebruje swoje urodziny w gronie współmieszkańców i personelu. Urodzinowa pizza musiała smakować wyśmienicie…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A na II piętrze praca wre podczas zajęć manualnych. Kiedy pogoda nam nie sprzyja, chętnie spędzamy czas przy grach stolikowych lub wyklejankach i malowankach.

 

STREFA KIBICA

Wprawdzie reprezentacja Polski w piłce nożnej nie wyszła z grupy, a co za tym idzie, nie wystąpi w dalszych mistrzowskich rozgrywkach, gorąco im dopingowaliśmy podczas meczu ze Szwecją w naszej małej STREFIE KIBICA, którą stworzyli panowie z budynku E wraz z opiekunkami.

PODZIĘKOWANIA

Takie piękne prezenty sprawili nam uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. mjra Henryka Sucharskiego w Kwidzynie. I choć to czerwiec, niczym Święty Mikołaj, podarowali nam aż trzy kartony pełne gier planszowych, kolorowanek, zabawek i puzzli.
Naszym młodym darczyńcom oraz ich opiekunom składamy serdeczne podziękowania. Takie gesty pozwalają nam wierzyć w siłę ludzkich serc oraz w to, że nasza młodzież wyrośnie na dobrych, wrażliwych i uczynnych ludzi. Niech dobro do Was zawsze wraca w dwójnasób!