Dom Pomocy Społecznej

Słoneczne Wzgórze w Ryjewie


Aktualności - pażdziernik 2020

WYDARZYŁO SIĘ  WE WRZEŚNIU

Dopóki jeszcze pogoda nam sprzyja, chętnie organizujemy zajęcia na świeżym powietrzu. We wrześniu, w ramach zajęć terapeutycznych, wybraliśmy się nad staw, aby wspólnie powędkować. Połów może nie był zbyt okazały, ale sam fakt wyjścia poza bramy Domu bardzo nas zrelaksował. Dziękujemy panu Tomaszowi za te chwile wytchnienia…

 

 Nadal ulubioną formą spędzania czasu wolnego pozostają spotkania przy grillu. Pracownicy terapii zajęciowej rozpieszczają nas pieczonymi kiełbaskami, sztuką mięsa, sałatkami, napojami. Tak było i tym razem podczas spotkania na I piętrze w budynku B.

 

 

A jeśli nie grill, to choć smaczne lody i gry stolikowe pod namiotem, tudzież inne zajęcia manualne, rozwijające naszą sprawność. Uczestnicy  zajęć terapeutycznych na I piętrze nie mogą narzekać na nudę!

 

 

 Podobnie sprawy mają się na II piętrze w budynku B. Zajęcia terapeutyczne na świeżym powietrzu przyciągają uczestników, a pani Lidka z panią Iwoną dwoją się i troją, żeby jak najbardziej uatrakcyjnić ten czas.

 

 Ileż radości potrafią sprawić bańki mydlane… Panie z budynku D bawią się jak dzieci goniąc kolorowe baloniki. Dziękujemy pani Marioli za organizowanie czasu wolnego i angażowanie Pań do wspólnych zajęć. A jest w czym wybierać – zajęcia kulinarne, manualne, gry, układanie puzzli, przygotowywanie gazetki ściennej.

 

 

 

 

 

 

  DNI SPORTU W DPS „SŁONECZNE WZGÓRZE” W RYJEWIE


W tym roku Dzień Sportu i wręczenie nagród mieszkańcom za aktywny udział w zajęciach rehabilitacji społecznej miał inny przebieg niż zwykle. Ze względu na brak możliwości spotkania się wszystkich mieszkańców w jednym miejscu, wynikającej z ryzyka rozprzestrzenienia się wirusa Covid-19, impreza została podzielona na poszczególne piętra i budynki.
Cykl spotkań rozpoczęliśmy rozgrywkami sportowymi na Parterze w budynku B. Oprócz zawodów przygotowaliśmy grille, słodkie poczęstunki, a na koniec wręczyliśmy osobom szczególnie aktywnym wybrane przez nie nagrody. Podobne imprezy z atrakcjami odbywały się w różne dni na kolejnych odcinkach – na I piętrze, II piętrze, w budynku C oraz D i E. Nie tylko pogoda nam sprzyjała, ale i dobre humory.