Dom Pomocy Społecznej

Słoneczne Wzgórze w Ryjewie


Aktualności - kwiecień 2020

 

SZANOWNI PAŃSTWO!

Niech w tym trudnym dla wszystkich czasie nie zabraknie nam siły i wzajemnej troski. Niech nikt nie czuje się samotny i opuszczony. Razem możemy pokonać wszelkie problemy. Od naszej solidarności i dobrej woli tak wiele dzisiaj zależy – nasze zdrowie, życie, a także to, czy z tego okresu próby wyjdziemy silniejsi jako ludzie, bardziej spójni jako społeczeństwo. Miejmy nadzieję, że wkrótce skończą się problemy związane z rozszerzającą się pandemią koronawirusa COVID-19 i nasze życie wróci do równowagi. Czego z serca wszystkim Państwu życzymy.

 

 

WIELKANOC 2020

Dla wszystkich, którzy celebrują obchody Świąt Wielkiej Nocy  i Zmartwychwstania Pańskiego, dołączamy moc serdecznych życzeń: 

 

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość
oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,
napełni Was pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrze
w przyszłość.

Alleluja, Jezus żyje, Ten, co za nas życie dał! Już Go dłużej grób nie kryje, jak powiedział, zmartwychwstał. Nućmy jemu pienia chwały: Witaj Jezu zmartwychwstały!
   Alleluja, alleluja, alleluja!.
         Alleluja, alleluja, alleluja!

 

WYDARZYŁO SIĘ  W MARCU

 

Życie kulturalno-sportowe i towarzyskie w naszym Domu mocno cierpi w dobie pandemii i póki co nie ma żadnych przesłanek, które wskazywałyby, że w najbliższym czasie coś zmieni się na lepsze. Nie mamy możliwości organizowania żadych imprez, wyjazdów, zajęć w większych grupach Nawet zajęcia terapeutyczne należało mocno zmodyfikowa i dostosować do zaistniałej sytuacji. Nie oznacza to jednak, że nic się nie dzieje. Wszyscy staramy się, żeby ta i tak trudna sytuacja zbyt mocno nam nie ciążyła. Stąd też pracownicy terapii zajęciowej nadal prowadzą zajęcia, choć w dość okrojonej postaci. Zachęcamy wszystkich, aby ograniczali kontakty towarzyskie i przemieszczanie się po terenie Domu do koniecznego minimum, a wolny czas poświęcili na indywidualne zajęcia – malowanie, kolorowanie, czytanie książek, oglądanie TV. Poniżej kilka zdjęć z zajęć terapeutycznych, które na bieżąco organizowane są na poszczególnych odcinkach i pawilonach.

 Malujemy… 

 

 

 

 

 

 

   

Wyklejamy… 

 

 

 

 

 

 

 

   Gramy…

 

 

 

 

 

 

 

         Spacerujemy…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Tworzymy…