Dom Pomocy Społecznej

Słoneczne Wzgórze w Ryjewie


Aktualności - marzec 2020

WYDARZYŁO SIĘ W LUTYM

Do kalendarza wspomnień wpisać możemy miniony miesiąc z całym wachlarzem różnorodnych wydarzeń, w których uczestniczyli mieszkańcy naszego Domu. Byliśmy w kinie w Grudziądzu na filmie Psy III, uczestniczyliśmy w imprezie „Dzień Babci”, zorganizowanej w Gminnym Domu Kultury w Ryjewie, a także kolejny raz byliśmy na basenie w Kwidzynie.

Na szczęgólne miejsce w naszej pamieci zasługują warsztaty teatralne, zorganizowane w dniu 13 lutego przez kustosza zamku w Malborku, pana Marka Stokowskiego. Podczas spotkania uczestnicy zmierzyli się z interpretacją legendy, która opowiadała o zamku w Malborku. Każda z pięciu grup musiała samodzielnie dopisać zakończenie legendy, a nastepnie przedstawić ją przed pozostałymi uczestnikami. Zabawa była przednia, a pomysłowość w realizacji zadania godna podziwu. 

 

 

Mierzymy się z legendą

Tego samego dnia, inna grupa mieszkańców: Agnieszka Nowicka, Elżbieta Korbolewska, Elżbieta Ilnicka i Martyna Budzisz, wzięła udział w dyskotece, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dom Modlitwy AGAPE w Borowym Młynie.

 

 

 

 

17 lutego zawitali w naszych progach artyści z Klubu Seniora w Iławie. Roztańczona grupa iławskich seniorów bawiła widownię cygańskimi śpiewami, tańcami, a także prezentacją skeczu o tym, jak plotka żyje i ma się dobrze w narodzie. Na koniec artyści wraz z uczestnikami spotkania zasiedli do kawy
i słodkiego poczęstunku. Nie zabrakło też wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

 

 

 

18 lutego odbył się w naszym Domu Bal  Walentynkowy. Do zabawy zaprosiliśmy szanownych gości z WTZ w Ryjewie oraz z Domu Modlitwy AGAPE
w Borowym Młynie. To był prawdziwy bal na sto par! W zabawie uczestniczyło około 90 osób – uśmiechniętych, roztańczonych, a do tego ciekawie poprzebieranych. Uczestnikom imprezy zapewniliśmy słodki poczęstunek i ciepłe napoje.

 

 

 

Gminny Turniej Warcabowy o Puchar Dyrektora DPS
w Kwidzynie rozegrany został 25 lutego. Nasz Dom reprezentowały panie: Elżbieta Pieńczewska oraz Martyna Budzisz, a także pan Andrzej Klein, który zajął w turnieju zaszczytne I miejsce. Gratulujemy!

 

 

 

 

Natomiast podczas Ligii Karcianej Tysiąca, która odbyła się 27 lutego w Szpęgawsku, nasz Dom reprezentowała pani Elżbieta Pieńczewska oraz panowie: Andrzej Klein, Cezary Ochał i Jan Rzepka.

 

 

 

Miesiąc zamknęliśmy szkoleniem dla wszystkich mieszkańców Domu, w którym uczestniczyło ostatecznie około 50 osób. Szkolenie dotyczyło profilaktyki w zagrożeniu zarażenia się chorobą gruźliczą. Szkolenie przeprowadziły pracownice Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kwidzynie.