Dom Pomocy Społecznej

Słoneczne Wzgórze w Ryjewie


Aktualności - luty 2020

 

WYDARZYŁO SIĘ  W STYCZNIU

 

  Astronomiczna zima w pełni, jednak pogodę za oknem mamy iście wiosenną, a brak śniegu nie pozwala nam cieszyć się urokami tej pory roku. Niemniej jednak życie kulturalno-towarzyskie oraz sportowe w naszym Domu kwitnie, o czym spieszymy Wam donieść.

   Na początku miesiąca pani Daria Hauer oraz panowie: Robert Kamiński, Roman Chmieliński, Jacek Cieśluk, Włodzimierz Szysz, Andrzej Bukowski uczestniczyli w wycieczce do Grudziądza. Wraz z opiekunami zwiedzali Starówkę, zjedli pyszny obiad, wybrali się na zakupy do galerii handlowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

   Dnia 14 stycznia wzięliśmy udział w rozgrywkach w piłkarzyki, zorganizowanych w Starogardzie Gdańskim. Nasz Dom reprezentowało sześć osób - panowie: Roman Chmieliński, Cezary Ochał, Waldemar Paszke, Konrad Stachewicz, Adam Krawczyk, Piotr Belt.
Koncert Kolęd w wykonaniu pięcioosobowej grupy ŚWIETLIKI ze świetlicy w Rudnikach odbył się 16 stycznia. W koncercie udział wzięli   nie tylko mieszkańcy Domu, ale i uczestnicy WTZ w Ryjewie.

 

 

 

 

 

    

   Kolejnych sportowych emocji dostarczyła nam Liga Karciana 1000, zorganizowana dnia 22 stycznia w Kwidzynie. W rywa-
-lizacji udział wzięła pani Elżbieta Pieńczewska oraz panowie: Cezary Ochał, Andrzej Klein i Jan Rzepka. Oprócz sportowych emocji organizatorzy zapewnili słodki  poczestunek.

 

   

Dnia 23 stycznia, w stołówce głównej, odbył się bal karnawałowy dla wszystkich mieszkańców Domu oraz zaproszonych gości z WTZ i Domu Modlitwy „AGAPE” w Borowym Młynie. Były tańce, hulanki i swawole oraz ciasto, owoce i ciepłe napoje.
   Miesiąc zakończyliśmy udziałem w Jasełkach zorganizowanych dnia
30 stycznia w przedszkolu w Ryjewie. Występ dzieci podziwiały panie Bożenna Wiącek, Luiza Nowacka, Sylwia Klonecka oraz panowie: Marcin Frączkiewicz, Rafał Aleksandrowicz, Jacek Cieśluk.

   To był ciekawy miesiąc, pełen atrakcj i niezapomnianych chwil. Mamy nadzieję, że luty będzie nie mniej fascynujący i atrakcyjny pod względem oferty kulturalno-towarzysko-sportowej. Dziękujemy pracownikom terapii zajęciowej za zaangażowanie w organizację zajęć dla naszych mieszkańców.