Dom Pomocy Społecznej

Słoneczne Wzgórze w Ryjewie


Aktualności - grudzień 2019

WYDARZYŁO SIĘ W LISTOPADZIE

 

   Listopad to miesiąc skłaniający w szczególny sposób do głębszych refleksji. To czas, kiedy wspominamy naszych bliskich zmarłych, niesiemy im w sercach ciepło i modlitwę.
W Dniu Wszystkich Świętych odwiedziliśmy więc mogiły przyjaciół i znajomych, którzy spoczywają na ryjewskim cmentarzu.
W tym miesiącu uczestniczyliśmy też w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, rozrywkowych i sportowych. Już 05 listopada nasi mieszkańcy: Anna Nowicka, Stanisława Rogocka, Kazimierz Zdziarski, Ryszard Brykalski, Roman Chmieliński i Marcel Gumieniczek mieli okazję wybrać się do kina w Grudziądzu na film „Czarownica 2”.

   Natomiast 08 listopada pani Martyna Budzisz, pod opieką pani Iwony Łusiak, wzięła udział w obchodach rocznicy 11 Listopada w Stowarzyszeniu na Rzecz Bezdomnych „AGAPE” w Borowym Młynie. Oprócz występów artystycznych organizatorzy zapewnili też słodki poczęstunek.
   Kolejne wydarzenie przebiegło pod znakiem zmagań sportowych. 14 listopada panowie: Wiesław Lesiczka, Adam Pielecki, Waldemar Paszke, Cezary Ochał i Konrad Stachewicz walczyli w zawodach tenisowych w ramach Polskiej Ligii Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych w Przodkowie. Tego dnia inna grupa mieszkańców uczestniczyła w musicalu „Cabaret” w teatrze w Elblągu. Wśród nich znalazły się panie Martyna Budzisz, Bożenna Wiącek, Luiza Nowacka oraz panowie: Kazimierz Zdziarski, Jacek Cieśluk, Henryk Wodzisławski
i Andrzej Kozłow.
   Drugą dekadę miesiąca zamknęła Liga Karciana „1000”, zorganizowana 19 listopada przez  DPS w Damaszce. Nasz Dom reprezentowała pani Elżbieta Pieńczewska oraz panowie: Andrzej Klein i Jan Rzepka.

   Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa naszym mieszkańcom, 20 listopada zorganizowane zostało szkole--nie przeciwpożarowe z pracownikami straży pożarnej. Szkolenie miało charakter informacyjny i poglądowy. Uczestnicy dowiedzieli się o zagrożeniach płynących z palenia papierosów w nieprzeznaczonych do tego celu miejscach.

   Dla odmiany koniec miesiąca miał charakter iście imprezowy.                 26 listopada zorganizowaliśmy zabawę andrzejkową, na którą zaprosiliśmy gości ze Stowarzyszenia na Rzecz Bezdomnych „AGAPE” w Borowym Młynie. Oprócz tańców, hulanek
i swawoli był też słodki poczęstunek i ciepłe napoje.

  

   Nasi goście nie pozostali nam dłużni i zaprosili nas na zabawę andrzejkową do siebie.
I tak 27 listopada panie: Luiza Nowacka, Agnieszka Nowicka, Elżbieta Korbolewska, Elżbieta Ilnicka i Martyna Budzisz oraz pan Piotr Belt mieli okazję zawitać w gościnnych progach Stowarzyszenia AGAPE.
Ale na tym nie koniec! Następnego dnia, tj. 28 listopada, kolejna ekipa wybrała się pod opieką pracowników terapii zajęciowej na wystrzałową zabawę andrzejkową do lokalu „Miasto Aniołów” w Gdańsku. Oprócz tańców i słodkiego poczęstunku, uczestnicy wyjazdu zwiedzali też miasto.

 

 

 

 

 

 

 

  

   Dopełnieniem tego szalonego okresu było wyjście mieszkańców do Baru Joker w Ryjewie na imprezę imieninową. Pan Andrzej Bukowski celebrował imieniny w gronie znajomych i pracowników terapii zajęciowej. Wszystkim Andrzejom składamy moc najserdeczniejszych życzeń imieninowych!