Dom Pomocy Społecznej

Słoneczne Wzgórze w Ryjewie


Aktualności - pażdziernik 2019

NADESZŁO NOWE

We wrześniu pożegnaliśmy dyrektora Domu, pana Kazimierza Gorlewicza, który przeszedł na zasłużoną emeryturę. Jednak to nie koniec zmian organizacyjnych. Funkcję dyrektora, po wygranym konkursie, przejęła pani Jolanta Mroczek, dotychczas piastująca stanowisko kierownika działu opiekuńczo-terapeutycznego.  
Miejsce pani Mroczek na stanowisku kierownika zajęła pani Paulina Kowalak, dotychczas pełniąca w naszym Domu funkcję psychologa.

 

 

 

NOWEJ PANI DYREKTOR, JOLANCIE MROCZEK ORAZ
PANI KIEROWNIK DZIAŁU OPIEKUŃCZO-TERAPEUTYCZNEGO, PAULINIE KOWALAK, ŻYCZYMY:
WIELU SUKCESÓW I SATYSFAKCJI Z PRACY, A TAKŻE
SIŁ DO POKONYWANIA WSZELKICH TRUDNOŚCI
I JAK NAJLEPSZYCH RELACJI Z MIESZKAŃCAMI ORAZ PRACOWNIKAMI DOMU.

 

WYDARZYŁO SIĘ WE WRZEŚNIU


   Wrzesień obfitował w moc ekscytujących wydarzeń, ważnych nie tylko dla mieszkańców Domu, ale też istotnych dla personelu. Wspomnieć tu można choćby coroczny Zjazd Rodzin Mieszkańców DPS „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie, połączony z oficjalnym pożegnaniem dyrektora, pana Kazimierza Gorlewicza, z mieszkańcami i ich bliskimi.
W związku z odejściem dyrektora Domu na emeryturę, powitaliśmy na tym stanowisku panią Jolantę Mroczek, natomiast funkcję kierownika działu opiekuńczo-terapeutycznego przejęła pani Paulina Kowalak.

   Z mniej oficjalnych wydarzeń na szczególną uwagę zasługuje wyjazd mieszkańców na wycieczkę do Ciechocinka. Uczestnicy pełnymi garściami czerpali z szerokiego wachlarza propozycji, które oferuje to kultowe miejsce – były spacery deptakami, tańce przy muzyce granej na żywo, smaczny obiad, zakupy pamiątek oraz spacer pod tężniami. Z uśmiechem na twarzach, zadowoleni i pełni wrażeń uczestnicy wrócili szczęśliwie do Domu, a na pamiątkę pozostały barwne fotografie.

 

 

 

 

 

 

   W dniu 07 września celebrowaliśmy XXV Zjazd Rodzin Mieszkańców DPS „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie. Aura nie była zbyt pomyślna, za to pogoda ducha dopisała i to nie tylko za sprawą zorganizowanych atrakcji, ale głownie dzięki  bliskim, którzy licznie odwiedzili naszych mieszkańców i spędzili z nimi cudowny, bezcenny czas.

   W dniu 10 września nasi mieszkańcy: Martyna Budzisz, Luiza Nowacka, Marcel Gumieniczek, Ryszard Brykalski, Rafał Aleksandrowicz oraz Marcin Frączkiewicz, czyli zespół wokalny pod opieką pana Tomasza Chojnackiego, wzięli udział w spotkaniu „Szklana Nutka”, zorganizowanym przez DPS Stanisławie. Popisu wokalnego naszej śpiewającej ekipy mieliśmy przyjemność posłuchać podczas Zjazdu Rodzin i było to naprawdę miłe dla ducha i dla uszu doznanie.
Kolejną atrakcją września był wyjazd na ryby. Pod opieką wolontariuszki, pani Zenony Mączyńskiej, mieszkańcy: Waldemar Paszke, Maciej Osowski i Wiesław Lesiczka wędkowali nad Wisłą w Janowie.

 W dniu 18 września,
w DPS „Mors” w Stegnie, rozegrana została Regionalna Liga Karciana „1000”, w której kolejne punkty zbierali:  Ochał oraz Andrzej Klein pod opieką pani Iwony Łusiak.  
Mieszkańcy Domu, wraz z zaproszonymi gośćmi, uczestnikami WTZ w Ryjewie, pożegnali lato 24 września. Był grill, pieczone kiełbaski, ciepłe napoje i zabawa przy dźwiękach muzyki.

 

  25 września w Pelplinie odbyła się Pomorska Liga Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Nasz Dom reprezentowała silna ekipa
w osobach: Cezary Ochał, Wiesław Lesiczka, Adam Pielecki, Maciej Osowski, Waldemar Paszke
i Konrad Stachewicz. W rundzie eliminacyjnej zakwalifikowaliśmy się do grup A na miejscu III.  
Następnego dnia, 26 września, po raz kolejny uczestniczyliśmy w zabawie tanecznej zorganizowanej w Domu Modlitwy „AGAPE” w Borowym Młynie. Wśród uczestników znalazły się panie: Elżbieta Korbolewska, Agnieszka Nowicka, Luiza Nowacka, Daria Hauer, Ewa Wiśniewska, Elżbieta Sadkowska, Martyna Budzisz, Stanisława Rogocka oraz jeden rodzynek, pan Piotr Belt.
   Niech nadchodzący czas jesiennych dni będzie równie aktywny i wesoły.